Loading

Pielgrzymka na Litwę
2-6.05.2017 r.

W dniach 2-6 maja 2017 roku odbyła się pielgrzymka autokarowa na Litwę. Została ona zorganizowana przez parafię Wniebowzięcia NMP w Chełmnie. Na pielgrzymi szlak wyruszyła grupa 35 pielgrzymów. Duchową opiekę na pielgrzymką sprawował ks. Krzysztof Kownacki.

Pierwszym miejscem postoju było Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Tam pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Krzysztofa w kaplicy Matki Bożej na wyspie. Wieczorem pielgrzymi dotarli do Wilna, a wieczorem udali się na spacer uliczkami wileńskiej starówki.

Następnego dnia pielgrzymi nawiedzili miejsca związane z kultem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Michała Sopoćki. Zwiedzili Dom św. Faustyny, gdzie Pan Jezus podyktował tekst Koronki do Bożego Miłosierdzia, przepiękny barokowy kościół świętych Piotra i Pawła na Antokolu. Następnie udali się na starówkę wileńską aby nawiedzić Katedrę św. Stanisława i znajdującą się tam kaplicę św. Kazimierza. Kolejnym miejscem było Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie pielgrzymki wysłuchali prelekcji o tym wielkim poecie. Następnie pielgrzymi udali się do cerkwi Ducha Św. Centralnym punktem tego dnia była Msza św. sprawowana przez ks. Krzysztofa przed Obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej w Ostrej Bramie. Po uczcie duchowej, pielgrzymi udali się do domu w którym został namalowany pierwszy w historii obraz Jezusa Miłosiernego. Ostatnim punktem tego dnia był cmentarz na Rosie. Gdzie pielgrzymi modlili się przy grobie Matki i Sercu Józefa Piłsudskiego.

Pielgrzymi_przed_Ostrą_Bramą_w_Wilnie.JPGPielgrzymi przed Ostrą Bramą w Wilnie, 3.05.2017 r.

Kolejnego dnia pielgrzymi wyruszyli na Żmudź. Nawiedzając sanktuarium maryjne w Szydłowie oraz Górę Krzyży w Szawlach. To właśnie tam pielgrzymi uczestniczyli najpierw w Mszy św., a następnie przeszli z kaplicy na Górę Krzyży w ciszy niosąc krzyże wotywne wraz ze swoimi intencjami.

Pielgrzymi_na_Górze_Krzyży_w_Szawlach.JPG
Pielgrzymi na Górze Krzyży w Szawlach, 4.05.2017 r.

Podczas ostatniego dnia pobytu na Litwie pielgrzymi udali się Górę Trzech Krzyży, aby podziwiać panoramę Wilna. Na zakończenie pobytu w Wilnie pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej przez ks. Krzysztofa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego, namalowanego według wskazań św. s. Faustyny Kowalskiej. Tego samego dnia pielgrzymi nawiedzili również pokamedulski klasztor w Wigrach.

Ostatniego dnia pielgrzymowania, pielgrzymi nawiedzili sanktuarium maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchali koncertu organowego i uczestniczyli we Mszy św. oraz sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie, gdzie zaczerpnęli wody ze źródełka.

 

ks. Krzysztof Kownacki

808042
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
222
521
743
736752
21454
39313
808042
Twoje IP: 54.166.242.76
Data/Godzina: 2017-05-29 01:57:41