Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 

23.o9.2018 

     1.     W liturgii Kościoła; w środę św. Kosmy i Damiana, w czwartek św. Wincentego a’Paulo, patrona wielu dzieł miłosierdzia, w piątek św. Wacława oraz błog. ks. Michała Sopoćki, zaś w sobotę              św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

2.     Rozpoczniemy rekolekcje parafialne, są one jednocześnie przygotowaniem do świętowania, razem ze Zgromadzeniem Miłosierdzia, wspomnienia liturgicznego założyciela wspólnoty św. Wincentego a’Paulo.

 

- dziś msze święte z naukami i wieczorne nieszpory, które połączone będą z modlitwą za naszych bliskich przebywających poza granicami kraju,

 

- od poniedziałku do środy włącznie msze o 8.3o i 18.oo z naukami, przed mszą poranną wspólne modlitwy, w środę o 17.3o nowenna do Matki Bożej.

 

- od czwartku do soboty nabożeństwa w kościele klasztornym;

 

- w czwartek o 6.3o i 17.oo msze święte, zaś o 19.oo nieszpory

 

- w piątek; msze o 6.3o i 17.oo, o 15.oo koronka do Miłosierdzia Bożego na rynku naszego miasta, zaś o 18.oo w kościele św. Piotra i Pawła przedstawienie poświęcone św. Wincentemu,

 

- w sobotę zakończymy rekolekcje Festynem Rodzinnym na terenie klasztoru, w przygotowaniu szereg atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

 

3.     Także dziś odbędą się obchody pamięci pomordowanych w Klamrach, msze świętą na miejscu straceń odprawimy o godzinie 15.oo, o godzinie 14.3o pod farą podstawiony zostanie autokar, chętni mogą skorzystać z przejazdu.

 

4.     Po mszy o godzinie 11.3o ponowne spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast po mszy o godzinie 13.oo spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

 

5.     W sobotę o godzinie 13.oo w naszej Farze odprawiona zostanie uroczysta msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, rozpocznie ona uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Kawalerzysty. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny!

 

6.      W miniony piątek nasi parafianie dotknięci zostali tragedią pożaru, w tych trudnych chwilach potrzebują wsparcia i wszelkich objawów solidarności, dlatego postanowiliśmy dzisiejszą kolektę przeznaczyć na pomoc poszkodowanym, natomiast w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się dodatkowa zbiórka ofiar na ten sam cel. W środę od godziny 9.oo do 15.oo w Domu św. Ludwiki, u siostry Bronisławy odbędzie się zbiórka darów na pomoc dla poszkodowanych.

 

7.     Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie; śp. Barbarę Lewandowską oraz śp. Marcina Szlachetka. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu …

 

1190044
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
31
504
1246
1118716
14823
17334
1190044
Twoje IP: 54.158.52.166
Data/Godzina: 2018-09-25 01:09:35