Loading

wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.o5.2017 

 

1.  Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, wielbimy Boga za dar Zbawiciela, który nam wszystkim, na ołtarzu krzyża wyjednał udział w tajemnicy Nieba.

2.We wtorek 30 maja przeżywać będziemy dzień wizytacji kanonicznej Biskupa Ordynariusza, na mszę o godzinie 10.oo zapraszamy członków Żywego Różańca i innych wspólnot, a także chorych, którym udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia.

3.      O godzinie 16.3o nabożeństwo majowe z błogosławieństwem dzieci i rodziców (dzieci
I Komunijne prosimy o przyjście w białych szatach).

4.  Natomiast o 18.oo Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, również na tę mszę serdecznie zapraszamy.

5.W środę przypadają 92 urodziny księdza prałata Jana, mszę świętą w intencji Jubilata odprawimy z udziałem ks. Biskupa we wtorek o godz. 10.oo, kolejna msza święta w intencji jubilata w środę o godzinie 18.oo! Prosimy o dar modlitwy w intencji ks. Prałata, który nadal posługuje w naszej parafii.

6.W najbliższym tygodniu w liturgii; św. Urszuli Ledóchowskiej, w środę wspomnienie Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w czwartek św. Justyna, natomiast w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego! Tego dnia o 6.45 wyruszymy w procesji do kościoła św. Ducha, gdzie odprawiona zostanie msza święta!

7.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, okazja do spowiedzi w piątek od 8.oo do 8.3o oraz po południu od 16.oo dla dzieci i od 17.3o dla dorosłych, o 16.3o dodatkowa msza święta!

8.  W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pięciu Sobót ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, o 8.oo różaniec i rozważanie, następnie msza święta oraz wspólne modlitwy o rychły tryumf Niepokalanej.

9.  Księża Damian, Krzysztof i Tomasz odwiedzą w sobotę „swoich” chorych, ksiądz Adam uczyni to w sobotę 10 czerwca.

10. Serdecznie wraz z mieszkańcami Brzozowa dziękujemy wszystkim za wkład w przygotowanie festynu rodzinnego w Brzozowie. Bóg zapłać za wszelką pomoc, obecność i wspólną modlitwę!

11. Osoby zapisane na wyjazd do Niepokalanowa prosimy o uzupełnienie danych (pesel
i adresy) potrzebnych do ubezpieczenia oraz dokonanie opłaty za pielgrzymkę. Przypominamy, że wyjazd nastąpi w sobotę 10 czerwca.

12. W przyszłą niedzielę po raz kolejny gościć będziemy ks. Grzegorza z parafii Dubno na Ukrainie, chętni będą mogli wesprzeć dzieło odbudowy tamtejszego kościoła! Pamiętajmy, że jako wspólnota wiary jesteśmy zobowiązani do wspierania braci, a jako wspólnota narodowa do dbałości o dziedzictwo naszego narodu, do którego należy także świątynia w Dubnie.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Tadeusza Jeruzel, śp. Zytę Buler, śp. Polikarpa Paczkowskiego, śp. Danutę Piotrowską, śp. Danutę Wiczyńską, śp. Rafała Mikołajczyk, śp. Henryka Kleist, oraz śp. Mariana Orłowskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu…

808000
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
180
521
701
736752
21412
39313
808000
Twoje IP: 54.166.242.76
Data/Godzina: 2017-05-29 01:50:02