Loading

wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XVI NIEDZIELA  ZWYKŁA

23.o7.2017

            

1.  Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Mateusza Nadzieja – neoprezbitera, który pochodzi z parafii MB Królowej Polski w Toruniu. Życzmy księdzu Mateuszowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Chełmińskiej. Szczęść Boże!

2.Jednocześnie informujemy, że decyzją Księdza Biskupa z końcem sierpnia zmienią miejsce posługi ks. Damian Wacławski, który zostanie wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Toruniu oraz ks. Krzysztof Kownacki, który zostanie wikariuszem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie. Ze względu na mniejszą liczbę księży w diecezji w parafii posługiwać będzie obecnie tylko trzech wikariuszy, dlatego prosimy o wytrwałą modlitwę o powołania kapłańskie.

3.      W liturgii Kościoła; jutro św. Kingi; we wtorek św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa – po mszy św. wieczornej poświęcimy pojazdy, zainteresowanych prosimy o wjazd na teren fary po stronie krzyża misyjnego; w środę św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Szarbela, zaś w sobotę św. Marty – patronki gospodyń domowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4.  Dziś, w czasie nieszporów maryjnych, modlić się będziemy za mieszkańców Chełmna i okolic przebywających poza granicami kraju – będzie to modlitwa za wstawiennictwem św. O. Pio. Serdecznie zapraszamy, przed nieszporami można złożyć intencje modlitwy wskazując osoby za które będziemy się modlić!

5.    Także dzisiaj, odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych pieszą pielgrzymką na Jasną Górę, zapraszamy na godzinie 19.oo do salki parafialnej. Grupa w tym roku wyruszy 2 sierpnia, by 4 sierpnia dołączyć do Grupy Zielonej Pielgrzymki naszej Diecezji. Zapisywać się można także w Biurze Parafialnym, szczegółowych informacji udziela ks. Adam Kordek.

6.  W biurze parafialnym można się zapisywać na pielgrzymkę autokarową związaną
z diecezjalnym świętem Żywego Różańca. Członkowie wspólnoty spotkają się w tym roku w Toruniu w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej – u o. Paulinów – z okazji 300 rocznicy koronacji Jasnogórskiego wizerunku. Pielgrzymka odbędzie się 26 sierpnia.

7.W piątek kolejny Chełmiński Wieczór Organowy – tym razem koncert odbędzie się w kościele klasztornym św. Janów o godzinie 19.3o. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

8.W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Paulinę Złotowską, śp. Halinę Wawroń oraz śp. Zofię Szulc. Zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu…

849656
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
232
512
1214
778421
16098
23718
849656
Twoje IP: 54.156.60.28
Data/Godzina: 2017-07-25 10:39:28