Loading

wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

20.o5.2018 

             

 

1.     Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, mszę świętą o godzinie 7.oo tradycyjnie odprawimy w kościele św. Ducha, procesja z Fary wyruszy o godzinie o 6.45. Natomiast z racji I Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 msza święta o godzinie 13.oo odprawiona zostanie w kościele gimnazjalnym.

 

2.     Jutro w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień tzw. Zielonych Świąt, jest to diecezjalny dzień chorego, dlatego podczas mszy świętej o godzinie 18.oo udzielimy chętnym sakramentu chorych i prosimy o modlitwę w intencji chorych.

 

3.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitwy Kościoła w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

 

4.     W sobotę, z okazji Dnia Matki, modlitwą otaczać będziemy nasze Mamy, żyjącym wypraszać będziemy potrzebne łaski, zmarłe polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy w tym dniu na mszę świętą o godzinie 10.oo, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel ordynariusz naszej diecezji. Podczas tej uroczystości Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

5.     W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas tzw. spowiedzi wielkanocnej, wszystkich, którzy jeszcze Ne dopełnili tego obowiązku zapraszamy do skorzystania z posługi konfesjonałowej.

 

6.     Dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej oraz ich bliskich zapraszamy na msze święte Białego Tygodnia, które odprawiać będziemy do piątku włącznie o godzinie 16.3o.

 

7.     W piątek o godzinie 19.oo w naszej Farze odbędzie się pierwszy, z tegorocznego cyklu koncertów organowych, serdecznie zapraszamy.

 

8.     Zapraszamy także na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w łączności z wieczorną mszą świętą. W niedziele i uroczystości nabożeństwo majowe o godzinie 17.3o (wcześniej od 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu). Dodatkowo w soboty maja zapraszamy na godzinę 21.oo na Apele modlitewne! W przyszłą niedzielę nabożeństwa majowe o godzinie 17.oo także w Klamrach i Nowych Dobrach.

 

9.     Dziękujemy za składane dziś ofiary przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych i konserwatorskich w naszej parafii.

 

10.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Zenona Herman, śp. Zbigniewa Szulc oraz śp. Stefana Westfalewskiego. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

 

1115023
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
98
1695
2319
1043799
13593
26315
1115023
Twoje IP: 54.80.189.255
Data/Godzina: 2018-05-22 09:41:00