Loading

wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

V NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

18.03.2018 

 

1.     Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu, rozpoczynamy tzw. czas pasyjny, zasłonięte krzyże w naszych świątyniach są symbolem przeżywania Męki Pańskiej w życiu każdego wierzącego. Jutro w liturgii uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny, natomiast przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, sumę o godzinie 10.oo rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym, by w uroczystej procesji rozpocząć obchody Wielkiego Tygodnia.

 

2.     Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta! Odbędzie się ona w piątek 23 marca. Rozpocznie się w kościele Świętego Józefa (Księża Pallotyni) po mszy świętej tj. około godziny 18.30 a zakończy w kościele farnym. Po przyjściu do Fary zapraszamy do wspólnotowej i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do północy. Natomiast od godziny 20.3o będzie okazja do spowiedzi świętej, do 22.oo posługiwać będą także kapłani z naszego dekanatu. Bardzo prosimy o skorzystanie z tej możliwości, gdyż w następnych dniach my posługiwać będziemy w sąsiednich parafiach.

 

3.     W piątek 23 dzień miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji naszych bliskich przebywających poza granicami kraju, msza święta i modlitwy w ich intencji o godzinie 18.oo.

 

4.     W nadchodząca sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach, ewentualne nowe zgłoszenia przyjmujemy do środy włącznie.

 

5.     Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć, przygotowane przez wolontariat Wincentyński kartki wielkanocne, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla sióstr pracujących na Ukrainie.

 

6.     W przyszłą sobotę wieczorem i w niedzielę chętni będą mogli złożyć ofiary i zakupić „babeczki wielkanocne”, dochód tradycyjnie przeznaczony jest na organizację śniadania wielkanocnego dla ubogich i samotnych, które odbędzie się w Wielkanoc o godzinie 11.oo, zapisy chętnych oraz inne formy wsparcia prosimy kierować bezpośrednio do siostry Bronisławy, codziennie od 10.oo do 12.oo.

 

7.     Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa księży Pallotynów przyjmują zapisy uczniów na nowy rok szkolny i zapraszają na dzisiejszy dzień otwarty szkół. Szczegółowe informacje na plakatach.

 

8.     Grudziądzkie Centrum Caritas zachęca do nabywania świec wielkanocnych, dochód z ich sprzedaży wspiera całoroczną działalność Caritas, świece duże w cenie 12 złotych, świece ozdobne w cenie 15 złotych.

 

9.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Beatę Strickrodt, śp. Janinę Duda, śp. Łucję Paszkot, śp. Jadwigę Janikowską-Wanatowską, śp. Barbarę Nowicką oraz śp. Leokadię Słoniecką. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

1061671
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
2586
1549
4874
984751
24769
31136
1061671
Twoje IP: 54.144.47.21
Data/Godzina: 2018-03-20 19:08:50