Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XXXII 11.11.2018

 

1.     Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Niepodległości w 100 rocznicę jej odzyskania, mszę w intencji Ojczyzny odprawimy o godzinie 10.oo, zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, zapraszamy też na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.oo i różaniec w intencji Polski i Polaków.

2.     W środę po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja, na które serdecznie zapraszamy.

3.     W przyszłym roku obchodzić będziemy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz tragicznych wydarzeń zwanych Mordem Pomorskim, którego częścią są ofiary wojny zamordowane w Klamrach. Dla upamiętnienia tego wydarzenia spisywana jest kronika pamięci. W najbliższych dniach wyłożona ona będzie w naszym kościele. Wszystkich, którzy chcieliby dokonać wpisu, zwłaszcza bliscy zaginionych i zamordowanych, mogą to uczynić po mszach świętych. Ktokolwiek mógłby uzupełnić zapisy dokumentami, zdjęciami ofiar itp. może je pozostawić zapisując dokładny adres zwrotny, autorzy kroniki po wykonaniu kopii odeślą je właścicielom.

4.     W przyszłą niedzielę obchodzony będzie – ustanowiony przez papieża Franciszka – światowy dzień ubogich, z tej racji CARITAS diecezjalna przygotuje tzw. „chlebki ubogich” które będzie można za dobrowolną ofiarę nabyć w kościele. W naszej parafii ofiary przeznaczone będą na funkcjonowanie jadłodajni prowadzonej przez siostrę Bronisławę.

5.     Wypominki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym, można je składać także przy okazji mszy świętych w kościele – koniecznie należy podać godzinę mszy przed którą mają być odczytane tj. 7.oo, 10.oo lub. 18.oo. Nowe wypominki odczytywane będą od I niedzieli Adwentu, kiedy to rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, do tego czasu w listopadzie modlimy się za parafian zmarłych w minionym roku.

6.     W przyszłą niedzielę nasza kolekta remontowo – gospodarcza. Obecnie realizujemy płatności związane z tegorocznymi pracami konserwatorskimi. Za składane ofiary i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.

7.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie; śp. Hannę Lorbiecką, śp. Mieczysława Wojewódka, śp. Krystynę Rosińską, śp. Różę Makowską, śp. Helenę Nowicką, śp. Bronisławę Kazimierczak, śp. Barbarę Jarentewicz oraz śp. Halinę Mandra. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

 

1230856
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
462
1054
6856
1154313
13713
24652
1230856
Twoje IP: 54.226.209.201
Data/Godzina: 2018-11-16 09:39:52