Loading

wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XXIV NIEDZIELA  ZWYKŁA

17.o9.2017

1.W liturgii tygodnia; jutro św. Stanisława Kostki – patrona polskiej młodzieży, w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Ojca Pio.

2.W środę 20 września 65 rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie nasz senior, ksiądz Prałat Jan Kujaczyński, mszę dziękczynną odprawimy o godzinie 18.oo, przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Andrzej Suski, serdecznie zapraszamy do udziału w tej niecodziennej uroczystości.

3.   W czwartek we wspomince św. Mateusza po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego!

4.   W piątek o godzinie 15.oo w farze nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5.   W sobotę miesięczna modlitwa za naszych bliskich przebywających poza granicami kraju, zapraszamy na mszę o godzinie 18.oo i wspólną modlitwę za wstawiennictwem o. Pio, przed mszą można złożyć osobiste intencje modlitwy.

6.      W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 13.oo odbędzie się spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy także ich rodziców.

7.   Tegoroczne obchody pamięci ofiar hitlerowskiego mordu na Klamrach odbędą się w przyszłą niedzielę tj. 24 września, msza święta na miejscu straceń o godzinie 15.oo, natomiast o godzinie 14.3o spod fary wyjedzie autokar, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

8.  Zgodnie z apelem Księdza Biskupa w 25 rocznicę powstania CARITAS naszej diecezji w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła chętni będą mogli złożyć ofiary na wsparcie działalności naszej Caritas.

9.      Także w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła osoby chętne będą mogły złożyć podpisy pod apelem kierowanym do naszego Parlamentu w sprawie prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci! Do ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

10. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na kontynuowanie prac konserwatorskich i gospodarczych w naszej parafii. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb wspólnoty!

11. We wtorek w sklepach „Biedronka” odbędzie się akcja „Kromka chleba dla sąsiada”, siostry Miłosierdzia w godzinach od 14.oo do 19.oo zbierać będą wiktuały na pomoc dla ubogich. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

12. W sobotę 7 października odbędzie się akcja ewangelizacyjna Różaniec do Granic, wokół granic naszej Ojczyzny w miejscach stacyjnych trwać będzie modlitwa różańcowa, chętni na ewentualny wyjazd do Gdańska mogą zgłaszać się w biurze parafialnym.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Rozalię Kozłowską, śp. Anzelma Perłowskiego, śp. Helenę Paszkowską oraz śp. Marię Klimek. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu…

886776
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
571
535
2516
814716
12354
19960
886776
Twoje IP: 54.224.158.232
Data/Godzina: 2017-09-20 23:32:09