Loading

 

ywy RaniecŻywy Różaniec

Opiekun:

Spotkania: w I niedzielę miesiąca, godz. 15.00 w kościele

 

Żywy Różaniec to najliczniejsza grupa modlitewna w naszej parafii, podobnie jak i w całej Polsce. Istnieje w Chełmnie już ponad 60 lat i stopniowo wzrasta ilość tzw. Róż – obecnie jest ich 12.

Jedna Róża liczy 20 osób, które składają się w całości na cztery części Różańca, każda z nich po 5 tajemnic, przedstawiających poszczególne fakty z życia Jezusa i Maryi. Różaniec to kontemplacja tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych.

Co miesiąc każdy z członków ŻR odmawia codziennie jedną tajemnicę, aby po miesiącu rozważać następną. W ten sposób 20 osób obejmuje wszystkie 4 części różańca. Każda Róża ma wyznaczoną konkretną intencję na dany miesiąc, np. za Papieża, kapłanów, chorych, Ojczyznę, młodzież itp.

Aktualnie Opiekunem naszej grupy jest ks. Damian Wacławski. Spotykamy się przeważnie w I niedzielę miesiąca. Przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy jedną część różańca w najbardziej aktualnych potrzebach oraz słuchamy nauk i wskazań księdza. Po modlitwie udajemy się do salki parafialnej, gdzie jest czas na wymianę tajemnic i rozmowy, czasami przy kawie.

Główną Zelatorką jest pani Maria Szabłowska, a poszczególne Róże mają własną zelatorkę, która przydziela każdemu odpowiednią tajemnicą. Z dobrowolnych składek zamawiane są Msze Święte w intencjach członków ŻR, kapłanów, zmarłych ze wspólnoty.

Grupa nasza obejmuje modlitwą także Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu z moderatorem diecezjalnym księdzem Prałatem Gerardem Gromowskim i grupami z innych parafii diecezji toruńskiej. Co roku odbywają się pielgrzymki ŻR do różnych Sanktuariów naszej diecezji: Lisewa, Grudziądza, Lubawy.

Jeśli rozumiesz potrzebę modlitwy różańcowej, o której bł. Jan Paweł II powiedział, że jest Jego ulubioną modlitwą i o którą prosi we wszystkich objawieniach Matka Boża – Zapraszamy – dołącz do nas!

1464299
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
227
378
2957
1391431
10890
22948
1464299
Twoje IP: 35.173.47.43
Data/Godzina: 2019-09-21 11:41:47